×

Tilsynsrapporter fra tilsyn med private behandlingssteder og klinikker: Region Midtjylland

Opdateret 31. januar 2017

Aleris-Hamlet Hospitaler A/S - Herning:
Bent Jakobsen

Aleris-Hamlet Hospitaler A/S - Århus:
Bent Jakobsen 

Allergi- og Lungeklinikken v/Lars Haugaard & Birger Larsen:
Lars Haugaard

Allergi- og Lungeklinikken Århus ApS:
Anne Buus

Ambulant Kirurgi og Endoscopi v/Søren Fristrup / AnneliseFristrup:
Søren Christian Fristrup

Ane K. Ryborg:
Ane Kaltoft Ryborg

Anker Fjord Hospice:
Hanne Linnet

Anne Lindskov Jacobsen:
Anne Jacobsen

Arne Brodersen - Speciallæge i Psykiatri:
Arne Brodersen

Aros Privathospital A/S:
Ole Hedeager Momsen

Axel Blegvad Speciallæge i Hudsygdomme Aps:
Axel Blegvad

Axess Medica Århus:
Lilita Thomsen

Behandlingscentret Møllen v/Birthe Veng Zinck:
Mette Søberg Darling

Bettina Holm Norling:
Bettina Holm Norling

Birgitte Norrie:
Ingrid Birgitte Norrie

Blå Kors Hjemmet Skannerup:
Henrik Madsen

Børnelægen Aarhus v/Søren Schultz-Pedersen:
Søren Schultz-Pedersen

Børnelægeklinikken v/Ulla Bagger og Annette Bache:
Ulla Steenholt Bagger

Crecea A/S:
Jens Henrik Møller Brandt

CT Klinikken A/S:
Dennis Nielsen

Cutanea Aarhus Hudlægecenter Speciallaege Janne Touborg:
Janne Touborg

Dansk Røde Kors Center Ebeltoft, Grenå:
Ebbe Munk-Andersen

Demisec v/Svend Erik Christiansen:
Svend Erik Christiansen

Den Selvejende Institution Hospice Djursland:
Lisbeth Kidmose

Den Selvejende Institution Hospice Søholm:
Bodil Abild Jespersen

Den Velgørende Assistent, City Vest Aarhus:
Said Ahmed El-Batran

E. Knutsen Speciallæge i Psykiatri ApS:
Eivind Knutsen

Endoskopiklinikken Århus A/S:
Jørgen Steen Agnholt

Euroeyes Århus ApS:
Lars Jannik Boberg-Ans

Falck Health Care A/S - Sundhedsundersøgelser:
Sven Trautner

Gynækolog Anette Peen ApS:
Anette Peen

Helhedsorienteret Børnepsykiatri:
Birgitte Retbøll

Helle Breuning:
Helle Kjær Breuning

Herning Skanning Klinik:
Richard Nevil Farlie

Holstebro Øjenklinik I/S:
Esben Boll Matthiesen

Horsens Øjenklinik v/Jeanet Lomholt:
Jeanet Lomholt

Hospice Limfjord:
Henning Borregaard Danielsen

Hudklinikken Horsens:
Sanne Krogsbøll Buus

Hudklinikken Silkeborg v/Christin Maier:
Christin Maier

Hudlæge Erik Klemens Foged:
Erik Klemens Foged

Højløkke Behandlingscenter Korning ApS:
Mohammad-Reza Musavi

Høre & Øre, Næse, Hals klinikken v/Claus Brenner Larsen:
Claus Brenner Larsen

Hørecenter Grenaa:
Larry Højgaard Kristiansen

Hørecenter Herning:
Larry Højgaard Kristiansen

Hørecenter Randers:
Larry Højgaard Kristiansen

Hørecenter Silkeborg:
Larry Højgaard Kristiansen

Hørecenter Viborg:
Larry Højgaard Kristiansen

Hørecenter Aarhus City:
Larry Højgaard Kristiansen

Høybyegård Botilbud v/Frank Høybye:
Mohammad-Reza Musavi

Ikast Øjenklinik I/S:
Christian Lahrmann

Inge Munk Møller, Speciallæge:
Inge Munk Møller

I/S Oereklinikken:
Thomas Qvist Barrett

Kirsten Aggerholm / Speciallæge i øre- næse- og halssygdomme:
Kirsten Aggerholm

Kirurgisk Klinik Vestjylland ApS:
Erik Skoubo Kristensen

Klinik for Børn og Unge v/børnelæge Lone Fiil Christensen:
Lone Fiil Christensen

Kognitiv Klinik ved Leif Vedel Sørensen:
Leif Vedel Sørensen

Kvindeklinik v. gynækolog Britt Ljungstrøm:
Britt Ljungstrøm

Lars Christian Hansted:
Lars Christian Hansted

Lungemedicinsk og allergologisk klinik v/Tina Brandt Sørensen:
Tina Brandt Sørensen

Læge Bruce P. Kyle, Aarhus Privatklinik:
Bruce Philip Kyle

Læge Flytlies Privatklinik:
Søren Stoustrup Aarslev Flytlie

Læge Thomas Ege:
Thomas Ege Nielsen

Maigaard Fertilitetsklinik I/S:
John Salmansen Kirk

Medicinsk Speciallægeklinik v/Torben Seefeldt:
Torben Seefeldt

Memira ApS:
Henrik Bom Olesen

Midtjyske Øjenklinik v/Jens Aagaard:
Jens Aagaard

MR Scanner Viborg I/S:
Jens Ove Drejer

MR Scanning Aarhus ApS:
Firas Hamid Mahdi

Neurologen v/Jacob Andreas Geday:
Jacob Andreas Geday

Neurologisk Speciallægepraksis v/Peter Schmidt Sørensen:
Per Schmidt Sørensen

Nygart Privathospital A/S:
Jesper Trillingsgaard

Obels Klinik for Børn og Unge v/Dorrit Obel:
Dorrit Obel

Odder Øjenklinik v/Vibeke Bech Thøgersen:
Vibeke Bech Thøgersen

OPA Ortopædisk Privathospital Aarhus A/S:
Søren Rasmussen Deutch

Opbygningsgården:
Børge Sejersen Sommer

PHM Allevia Århus:
Peter Bjerring

Privathospitalet Mølholm - Risskov:
Peter Bjerring

Privathospitalet Mølholm - Aarhus:
Peter Bjerring

Psykiatrisk Klinik for Børn og Unge v/Paula Gadeberg:
Paula Cristina Armada de Menezes Gadeberg

PSYK-LINK v/Palle Schrøder:
Palle Stensbæk Schrøder

Psykiater Gitte Hausmann:
Gitte Hausmann

Psykoterapeutisk klinik v/Kim Vestberg:
Kim Vestberg

PTU Landsforening af Polio-, Trafik- og Ulykkesskadede:
Maibritt Almer

Randers Øjenklinik v/Marianne Bertelsen:
Marianne Korslund Bertelsen

Rehabiliteringscenter For Muskelsvind:
Jes Christian Rahbek

Rejsemedicinsk klinik v/Mads R. Buhl & Line Buhl:
Mads Rauning Buhl

Reumatologisk Speciallægeklinik ApS Lone Svendsen:
Lone Svendsen

Sano:
Trine Bay Laurberg

Sclerosehospitalet Ry:
Thor Petersen

Sikkervaccination.dk, Herning:
Ivan Abel

Sikkervaccination.dk, Holstebro:
Ivan Abel

Sikkervaccination.dk, Aarhus N:
Ivan Abel

SIRCULUS ApS:
Janne Rezagi

Skanderborg Øjenklinik V/Jens Lundgaard Andresen:
Jens Lundgaard Andresen

Speciallæge Ane Stresino:
Ane Christine Julia Stresino

Speciallæge Anni Rosgaard:
Anni Rosgaard

Speciallæge Carsten Hansen Aps:
Carsten Hansen

Speciallæge Christen Bang-Madsen:
Christen Laurits Bang-Madsen

Speciallæge Christian Bak:
Hans Christian Bak

Speciallæge Elin Poulsen:
Elin Hyldgaard Poulsen

Speciallæge Elsebeth Refsgaard:
Elsebeth Refsgaard

Speciallæge Frank H Pedersen:
Frank Henning Pedersen

Speciallæge Hanne Rudbeck:
Hanne Rudbeck

Speciallæge Henrik Nørholm Andersen ApS:
Henrik Nørholm Andersen

Speciallæge Henrik P. Dyreby ApS:
Henrik Polmann Dyreby

Speciallæge i Børne og Ungdomspsykiatri v/Susanne Kristensen:
Susanne Kristensen

Speciallæge i Dermato- Venerologi v/Karen Bang:
Karen Bang

Speciallæge i Hudsygdomme v/Lars Bjørnskov-Halkier:
Lars Bjørnskov-Halkier

Speciallæge i Hudsygdomme Marianne Kollander:
Marianne Kollander

Speciallæge i Neurologi Erik M. Lehfeldt:
Erik Michael Lehfeldt

Speciallæge i Psykiatri Kirsten Wilkens:
Kirsten Wilkens

Speciallæge i Psykiatri Ole Nielsen:
Ole Nielsen

Speciallæge i Psykiatri Søren Lundholm Jensen:
Søren Lundholm Jensen

Speciallæge Inge Stendevad Nielsen:
Inge Stendevad Nielsen

Speciallæge Iris Thomasen ApS:
Iris Schouenborg Thomasen

Speciallæge Janne Tabori Kraft:
Janne Charlotte Tabori kraft

Speciallæge Jørn Rolighed Larsen:
Jørn Kjærgaard Rolighed Larsen

Speciallæge Kenneth Brandt Hansen:
Kenneth Brandt Hansen

Speciallæge Kim Mathias Brocks:
Kim Mathias Brocks

Speciallæge Lars Sømod, Surgycare ApS:
Lars Sømod

Speciallæge Malgorzata Wanat-Krzak:
Malgorzata Wanat-Krzak

Speciallæge Mogens Brødsgaard:
Mogens Anders Brødsgaard

Speciallæge Morten Kraft ApS:
Morten Ludvig Kraft

Speciallæge, Overlæge, dr.med. Ulrik Pedersen:
Peter Ulrik Pedersen

Speciallæge Peter Haahr:
Peter August Haahr

Speciallæge Peter Poulsen:
Peter Poulsen

Speciallæge Peter Wendelboe:
Peter Wendelboe

Speciallæge Peter Paaske ApS:
Peter Paaske

Speciallæge Ph.d. Bo Karlsmose ApS:
Bo Karlsmose

Speciallæge Ph.d. Henrik Egekvist:
Henrik Egekvist

Speciallæge psykiatri v/Kathrine Bayer:
Kathrine Bayer

Speciallæge Stefan K. Bjerrum:
Stefan Kjeldahl Bjerrum

Speciallæge Susanne Blegvad:
Susanne Blegvad

Speciallæge Ulla Lægaard:
Ulla Lægaard

Speciallæge v/Hans Jørgen Knudsen:
Hans Jørgen Hynding Knudsen

Speciallægeklinik PainCare v. Speciallæge Luana Leonora Jensen:
Luana Leonora Jensen

Speciallægepraksis i Psykiatri v/Niels-Anton Rasmussen:
Niels-Anton Rasmussen

Speciallægepraksis v/Lars Lukman Christensen:
Lars Lukman Christensen

Speciallægepraksis Øre-Næse-Hals:
Wid Gharib Mothalaf Al-Swadi  

Speciallæger i Hudsygdomme:
Lars Bjørnskov-Halkier

Speciallæger i Hudsygdomme I/S v/Finn Kjær Jacobsen & Christian Grønhøj:
Christian Grønhøj

Speciallægerne Aksel Otkjær & Morten Østerballe:
Morten Østerballe

Speciallægerne i Østergade ApS:
Michael Lindholt

Speciallægerne på Rolighedsvej I/S:
Elisabeth Knudsen

Speciallægeselskabet Børneklinikken Randers ApS:
Ole Wolthers

Speciallægeselskabet Einar Bech ApS:
Einar Bech

Speciallægeselskabet Eric Olesen ApS:
Thomas Eric Olesen

Speciallægeselskabet Erik la Cour ApS:
Erik la Cour Petersen

Speciallægeselskabet Frands Illum ApS:
Frands Illum

Speciallægeselskabet Henrik Arentoft ApS:
Henrik Arentoft

Speciallægeselskabet Jesper Mai ApS:
Jesper Clemmen Clemmensen Mai

Speciallægeselskabet Kirurgisk Klinik Aarhus ApS:
Jan Sanddal Lindholt

Speciallægeselskabet Erik la Cour ApS:
Erik la Cour Petersen

Speciallægeselskabet Ortoklinik ApS:
Michael Ulrich Jensen

Speciallægeselskabet Poul Hansen ApS:
Poul Hansen

Speciallægeselskabet Viborg Øjenklinik ApS:
Svein Erik Thomassen

Speciallægeselskabet Øjenlæge Jens Nørgaard ApS:
Jens Nørgaard

Speciallægeselskabet Aarhus Øjenklinik ApS: 
Jørn Bøgh

Stadionklinikken Atletion v/Ulrich Fredberg:
Ulrich Fredberg

Sundhedsklinikken Røde Kors:
Peter Poulsen

Susanne Haug, Speciallæge i Øre-næse-og halssygdomme:
Susanne Haug

Søren Vinter:
Søren Vinter

Teres Hospitalet Aarhus:
Christian Bang

Tjele-Center A/S:
Knud Verner Brinkløv Jensen

Torben Arngrim:
Torben Elvin Arendt Arngrim

Torben Lildholdt & N. Gammelgaard:
Niels Poul Gammelgaard

Torben Schultz Speciallæge i Psykiatri:
Torben Schultz

Vejle Psykiatrisk Privatklinik v. Kurt Mølgaard:
Kurt Harding Mølgaard

Viborg Privathospital v/Speciallæge Søren R Kjeldsen:
Søren Ryssel Kjeldsen

Øjenkirurgisk Privat Klinik ApS, Nørresundby:
Mogens Paludan

Øjenklinikken:
Jakob Fagerland Krogsager

Øjenklinikken Bjerringbro I/S:
Peter Isager

Øjenklinikken Ringkøbing:
Jens Henrik Søndergaard Bruow Pedersen

Øjenklinikken i Silkeborg V/Lene Bang Jensen:
Lene Bang Jensen

Øjenklinikken Skt. Clemens ApS:
Michael Kjær Hansen

Øjenklinikken Valdemarsgade v/Morten Engholm Jacobsen:
Morten Engholm Jacobsen

Øjenlæge Jørgen Elmo Jensen:
Jørgen Elmo Jensen

Øjenlæge Jørn Jalk:
Jørn Bülow Jalk

Øjenlæge Lene Kjær-Rasmussen:
Lene Kjær-Rasmussen

Øjenlæge Peter Jakobsen, Nørreportcentret:
Peter Jakobsen

Øjenlæge Peter Thornval:
Peter Thornval

Øjenlæge Thomas Kaare Lundkvist:
Thomas Kaare Lundkvist

Øjenlægecenter Viborg v/Torben Møller-Pedersen:
Torben Møller-Pedersen

Øre Næse Hals Klinikken I/S:
Morten Christian Grøn

Øreklinikken i Holstebro I/S:
Brit Elise Tommerup

Øreklinikken I/S:
Katrine Otkjær

Øreklinikken v/Lasse Vinther:
Lasse Vinther

Ørelægerne Sundhedshuset I/S:
Michael Lüscher

Ørelægerne Top & Spannow I/S:
Jesper Spannow

Øre/næse/hals-læge Bramstoft:
Mads Bramstoft

Øre- næse- og halslæge Dorthe Kjær:
Dorthe Rumin Kjær

Øre- næse- og halslæge Inga Sigsgaard:
Inga Sigsgaard 

Østbyens Øjenklinik:
Peter Isager

Aagaard Gynækologisk Klinik ApS:
Jørn Aagaard

Åreknudeklinikken Århus:
Jørgen Nørby

Aarhus Børne-ungdomspsykiatri v/speciallægerne Lene Ruge Møller og Michael Fuglholt I/S:
Lene Ruge Møller

Aarhus Hjerteklinik v/Inger Sihm ApS:
Inger Sihm

Aarhus Hudlæge- og Laserklinik, Speciallægeselskabet ApS:
Ulla Søderberg

Aarhus Speciallægeklinik I/S ved Bente Juhl:
Flemming Klein